16-latek, który miał postrzelić na początku tygodnia ucznia z ZSMiO nr 5 w Łomży trafi do ośrodka wychowawczego. Zadecydował o tym w środę sąd rodzinny.
W poniedziałek przed południem na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łomży doszło do ”strzelaniny”. Jeden z uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 został postrzelony z wiatrówki. 15-latek doznał ran w głowę i łydkę, co skutkowało natychmiastowym przewiezieniem go do szpitala w Białymstoku.
Tuż po incydencie funkcjonariusze zatrzymali jedną nieletnią osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Okazało się, że podejrzanym jest 16-latek.
Chłopak, który prawdopodobnie postrzelił ucznia ,,Mechaniak'' trafił w poniedziałek do policyjnej izby dziecka, gdzie pozostaje do dziś.
W ciągu najbliższych kilku dni ma zapaść decyzja, do którego ośrodka zostanie przewieziony 16-latek. Zadecydować ma o tym komisja przy Ministerstwie Sprawiedliwości.
Małoletni ma 3 miesiące przebywać w ośrodku wychowawczym, co ma być pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Właściwe postępowanie w sprawie 16-latka jeszcze nie ruszyło. Po wylosowaniu sędziego referenta, zostanie wyznaczony termin pierwszej rozprawy przed sądem rodzinnym w Łomży. Chodzi o ustalenie, czy nastolatek dopuścił się czynu karalnego, a także m.in. jego motywów, skąd miał broń i czy wykazuje przejawy demoralizacji. Od tego zależy dobór środków wychowawczych. Najsurowszy to (już nie tymczasowe) umieszczenie w ośrodku wychowawczym.