Reklama

77. rocznica zakończenia drugiej wojny światowej [FOTO]

06/05/2022 11:21

Przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy odbyły się uroczystości upamiętniające zakończenie drugiej wojny światowej. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego, Gminy Piątnica oraz wojska i Ochotniczej Straży Pożarnej. W ten sposób oddano hołd wszystkim ofiarom tego największego i najkrwawszego konfliktu.

W okolicznościowym przemówieniu zastępca wójta Piątnicy Bogdan Bieńczyk  podkreślił, że przybyłe na uroczystość delegacje nie spotkały się, by rozdrapywać rany i rozliczać.

- Naszym moralnym obowiązkiem jest zachowanie pamięci, która każe pochylać się nad doznaną krzywdą, ale   i przestrzega, by nigdy nie potworzył się tamten czas – mówił.

Następnie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem  żołnierzy 33 Pułku Piechoty i zapaliły znicze.    

Druga wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku agresją hitlerowskich Niemiec na Polskę i zakończyła się w Europie ich bezwzględną kapitulacją 8 maja 1945 roku.

Reklama

Źródło: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości