Reklama

82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Łomżyńskie uroczystości 2021 [FOTO]

01/09/2021 12:49

Podczas II wojny światowej Łomża została zniszczona w ok. 70%. W wyniku deportacji i mordów liczba ludności naszego miasta zmalała o około 60%. W 82. rocznicę rozpoczęcia tego konfliktu zbrojnego, w miejscu byłego cmentarza garnizonowego, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Łomża uczciła bohaterów największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. W Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, tradycyjnie, w miejscu byłego cmentarza garnizonowego (zlikwidowany cmentarz wojskowy z grobami żołnierzy polskich, rosyjskich i niemieckich), pojawiły się kwiaty i znicze.

W samo południe włączone zostały także syreny alarmowe.

Hołd poległym oddali m.in. przedstawiciele wojska, harcerstwa i samorządowcy.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości