W czwartek mijają 83 lata od wybuchu II wojny światowej. W rocznicę rozpoczęcia tego konfliktu zbrojnego, w Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Druga wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku agresją hitlerowskich Niemiec na Polskę i zakończyła się w Europie ich bezwzględną kapitulacją 8 maja 1945 roku.
Dziś, w rocznicę rozpoczęcia największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, Łomża uczciła bohaterów walczących o wolność Polski. W Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, tradycyjnie, w miejscu byłego cmentarza garnizonowego, pojawiły się kwiaty i znicze.
W samo południe włączone zostały także syreny alarmowe.