W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku sowiecki okupant przeprowadził pierwsze masowe wywózki Polaków na Syberię. Uroczystości rocznicowe w Łomży odbędą się w sobotę 10 lutego 2024 r.
Na ten dzień zaplanowane zostały:
godz. 14:30 - złożenie kwiatów przed tablicą "Pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię" - Miejska Hala Targowa, ul. gen. Sikorskiego 176A;
godz. 14:45 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem Sybiraków przy ul. Katyńskiej;
godz. 15:00 - Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji Zesłańców Sybiru.