Reklama

84. rocznica pierwszej sowieckiej wywózki Polaków na „nieludzką ziemię”

08/02/2024 15:31

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku sowiecki okupant przeprowadził pierwsze masowe wywózki Polaków na Syberię. Uroczystości rocznicowe w Łomży odbędą się w sobotę 10 lutego 2024 r.

Na ten dzień zaplanowane zostały:

  • godz. 14:30 - złożenie kwiatów przed tablicą "Pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię" - Miejska Hala Targowa, ul. gen. Sikorskiego 176A; 
  • godz. 14:45 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem Sybiraków przy ul. Katyńskiej; 
  • godz. 15:00 - Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji Zesłańców Sybiru.
Źródło: lomza.pl
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości