Jesienne kwiaty, zioła, krzewy czy drzewa można było odbierać dzisiaj w ramach cyklicznej akcji “Ekologia za sadzonkę”. Jak zwykle chętnych nie brakowało.
Akcji “Ekologia za sadzonkę” w Łomży nie trzeba nikomu przedstawiać. Zawsze cieszy się ona sporą popularnością. Tak było również i w piątek (23.09). Mieszkańcy przynosili odpady, które wymieniali na sadzonki jesiennych kwiatów, ziół, krzewów lub drzew.
Takich “transakcji” można było dokonywać przez trzy godziny na parkingu przy Parku Wodnym MOSiR (ul. Wyszyńskiego).
Nie zabrakło również ekologicznych gier i zabaw dla dzieci, malowania twarzy czy dmuchanych atrakcji.
Wydarzenie zorganizowali Urząd Miejski w Łomży, Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Nadleśnictwo Łomża.