Mieszkańcy Łomży otrzymali dziś (12.03) wiadomości SMS z alertem RCB. Chodzi o złą jakość powietrza.
Ostrzeżenia otrzymali użytkownicy telefonów komórkowych w Łomży. Powodem jest prognoza przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10.
"UWAGA! Dnia 12.03 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz" - czytamy w wiadomości SMS.
Z aktualnych danych wynika, że w Łomży powietrze jest czyste. Nieco gorszy wynik wskazuje jedynie czujnik zamontowany na budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Nie oznacza to jednak, że tak samo będzie wieczorem i w nocy.
Wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM10 odnotowała wczoraj stacja WIOŚ przy ul. Sikorskiego. O godz. 17:00 było to zaledwie 16,3 µg/m3, dwie godziny później już 171,6 µg/m3, natomiast o godz. 22:00 stężenie pyłu PM10 wyniosło aż 315,9 µg/m3. W kolejnych godzinach wyniki były coraz niższe. Obecnie ta sama stacja wskazuje 16,3 µg/m3