ALLELUJA ŁOMŻYŃSKIE TERESY ADAMOWSKIEJ - to tytuł wystawy, która w środę, 27 marca została otwarta w Galerii ,,Na Sienkiewicza Osiem'', w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.
Wernisaż zgromadził sympatyków i przyjaciół Artystki oraz TPZŁ, wśród nich byli m.in. przedstawiciele duchowieństwa z ordynariuszem diecezji, ks. bp. dr. Januszem Stepnowskim. Gości witał prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Józef Babiel. Uroczystość rozpoczęła się wierszem wielkanocnym Teresy Adamowskiej.
O twórczości Teresy Adamowskiej w bardzo barwny i profesjonalny sposób opowiadała kierowniczka Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego, Karolina Skłodowska. 20 obrazów olejnych i akwarel - to dotychczasowy plon współpracy Artystki z TPZŁ w kontekście przygotowań do świąt wielkanocnych od ponad 20 lat. Drugie tyle to obrazy Teresy Adamowskiej o tematyce bożonarodzeniowej. Prezentowane były niedawno w tej samej galerii. Są to projekty kart świątecznych, które - już w blisko 100- tysięcznym nakładzie - trafiły do wielu rodaków w kraju i za granicą z najlepszymi życzeniami od łomżyńskich rodzin. Karty cieszą się także dużym zainteresowaniem kolekcjonerskim.
Teresa Adamowska nie ukrywała, że kiedy zaczyna brakować jej pomysłu na obraz lub wiersz, zawsze może liczyć na wsparcie Ducha Świętego. Miłym
akcentem spotkania było przekazanie przez Artystkę obrazu namalowanego w 2005 roku, który do dziś pozostawał w jej pracowni. Następnie Teresa Adamowska
podpisywała kartki wszystkim zainteresowanym.
Wystawę wzbogacają elementy z konkursu ,,Rozmaitości wielkanocne'',podsumowanego w Niedziele Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej. O tradycjach tych, którym od początku towarzyszy także Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, mówiła dyrektor GOK, Renata Krajewska.
Biskup Janusz Stepnowski przedstawił osobiste, bardzo pozytywne refleksje na temat malarstwa Teresy Adamowskiej, a następnie pobłogosławił jajka i chleb, którymi
następnie podzielili się wszyscy uczestnicy wernisażu. Prezes Józef Babiel przekazał uczestnikom wernisażu, ale też wszystkim łomżyniakom w kraju i za granicą najserdeczniejsze Życzenia Wielkanocne.
Wystawę już od czwartku, można będzie oglądać w dni powszednie od godz. 8.00 do 15.00. Wstęp wolny.