Reklama

Ambasador Łomży w stolicy Chin

07/05/2021 12:38

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z Krzysztofem Florczykiem, łomżyniakiem i absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego, który w przyszłym tygodniu leci do Chin, gdzie rozpocznie pracę w Ambasadzie Polskiej w Pekinie. Będzie się tam zajmował sprawami ekonomicznymi związanymi z gospodarką, analizami i wymianą handlową. W spotkaniu uczestniczyli także radni Maciej Borysewicz i Piotr Serdyński.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski pogratulował Krzysztofowi Florczykowi sukcesu, jakim jest otrzymanie kontraktu na pracę w polskiej ambasadzie. - Liczę, że uda nam się nawiązać współpracę gospodarczą z ośrodkami w Chinach, dzięki czemu właściciele łomżyńskich firm będą mieli nowe możliwości działania. Chcemy też aplikować o środki, które ułatwiałyby naszym biznesmenom nawiązywanie kontaktów z chińskimi przedsiębiorcami – mówi Mariusz Chrzanowski zauważając, że w Łomży są już firmy, które z powodzeniem eksportują na rynek chiński.

Krzysztof Florczyk już w poprzednich latach brał udział w spotkaniach z chińskimi delegacjami odwiedzającymi Łomżę. Wielokrotnie uczestniczył także w śniadaniach biznesowych. Ostatnie rozmowy z władzami naszego miasta dotyczyły sposobów promocji Łomży i łomżyńskich przedsiębiorców oraz potencjału współpracy z Chinami. – Eksport do tego kraju nie jest zarezerwowany tylko dla wielkich rynkowych graczy. Jeżeli mniejsze firmy mają dobry produkt to też są sposoby, aby w państwie środka znalazł on odbiorcę – podkreśla Krzysztof Florczyk dodając, że sprawy lokalne są bliskie jego sercu.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Borysewicza promocja naszego miasta w tak gigantycznym kraju jakim są Chiny, jest świetną okazją do pokazania, iż Łomża należy do grona aktywnych polskich miast, zainteresowanych współpracą z nowymi partnerami biznesowymi. - Dzięki uprzejmości i wsparciu Pana Krzysztofa, będziemy mieli okazję zaistnieć w świadomości potencjalnych inwestorów. Oczywiście mamy świadomość, że od razu nie powstanie u nas azjatycka fabryka, ale nie możemy pozostawać w tyle względem innych samorządów np. poszukujących dla swoich przedsiębiorców nowych rynków zbytu – mówi Maciej Borysewicz.

Wtóruje mu radny Piotr Serdyński, podkreślając, że w Łomży i okolicach funkcjonuje coraz więcej firm, które eksportują swoje produkty poza granice Polski. - Chiny to ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy, ogromną liczbę ludności i bogacącą się klasę średnią, rynek o niezwykle dużym potencjale. Wejście na niego jest skomplikowanym procesem. My, jako samorząd, chcemy wykorzystać każdą możliwość, aby nasz lokalny biznes w tej operacji wspierać – mówi Piotr Serdyński mając nadzieję, że dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Florczyka, który może być naszym łącznikiem z Pekinem, otworzy się również szansa na nawiązanie współpracy między łomżyńskimi uczelniami wyższymi, a ośrodkami akademickimi w Chinach.

Źródło: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości