Reklama

Anna Maria Anders zrezygnowała z mandatu senatora

27/08/2019 07:15

Wiadomość o rezygnacji z mandatu senatora RP Anna Maria Anders przekazała za pośrednictwem swojego Twittera. Podziękowała też za współpracę marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu. Córka generała Andersa ma zostać teraz ambasadorem Polski we Włoszech.

Anders zrezygnowała z mandatu Senatora RP wczoraj - wynika z wiadomości opublikowanej za pośrednictwem Twittera.

Córka generała Andersa zdobyła mandat w wyborach uzupełniających do Senatu w marcu 2016 roku.  Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startowała z okręgu wyborczego obejmującego m.in. Łomżę. W tym samym roku powołana została na stanowisko sekretarza stanu w KPRM oraz pełnomocnika prezesa rady ministrów ds. dialogu międzynarodowego.

Teraz Anders ma zostać ambasadorem Polski we Włoszech - informowaliśmy o tym wcześniej. W czerwcu sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała jej kandydaturę na to stanowisko.

Reklama

Według informacji medialnych, Anders chciałaby pracować nad większą liczbą spotkań przedstawicieli obu krajów. Wśród planów byłej senator jest również wzmocnienie opieki nad cmentarzami polskich żołnierzy we Włoszech, integracja organizacji polonijnych działających w tym kraju oraz utworzenie konsulatu honorowego w San Marino.

fot. Twitter

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości