- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że moja szkoła mnie zaprosiła – mówi Anna Rybakiewicz, debiutująca pisarka, łomżynianka i absolwentka I LO im. Tadeusza Kościuszki. Autorka „Lekarki nazistów” odpowiadała dziś (22.02) na pytania uczniów.
Od stycznia na półkach księgarni w Polsce można znaleźć powieść „Lekarka nazistów”. To debiutanckie dzieło łomżynianki Anny Rybakiewicz. Główną bohaterką jest lekarka Alicja Sambor, która ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej Gestapo rozstrzelało jej męża. Schronienie znajduje w Nowogrodzie pod Łomżą. Sambor, lecząc walczących po obu stronach barykady, stara się udowodnić, że nie jest kolaborantką, a jedynie lekarką wierną złożonej przysiędze.
W środę (22.02) autorka powieści wróciła na chwilę do swojej byłej szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, gdzie mogła porozmawiać z uczniami i odpowiedzieć na zadawane przez nich pytania.
Więcej w materiale VIDEO