W całym kraju występują problemy z numerem 112 oraz pozostałymi numerami ratunkowymi. W kolejce do dyspozytorów czekają setki połączeń. Wiele osób w ogóle nie może zrealizować połączenia.
"W całej Polsce od godz. 12:00 występują problemy z działaniem Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Obecnie żadne Centrum nie działa prawidłowo. Mamy nawet informacje, ze w pewnym momencie w całej Polsce zalogowanych było tylko kilku operatorów. W niektórych ośrodkach operatorzy w ogóle nie mogą zalogować się do systemu, wynika to z informacji, jakie operatorzy z całego kraju przekazują między sobą. Osoby dzwoniące informują, że próbują się dodzwonić od nawet 1,5 godziny" - wynika z informacji zamieszczonych na portalu niebezpiecznik.pl.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Adminstaracji potwierdziło problem. Niektórzy oczekują bardzo długo na połączenie, inni w ogóle nie mają sygnału wybierając numer 112.
Wojewodowie zbierają informacje w swoich regionach, co dokładnie jest przyczyną tego problemu. Jako możliwa przyczyna wskazywane jest przeciążenie sieci, ale należy wykluczyć poważniejszą awarię systemu.
MSWiA wstępnie wskazuje, że za problemy z połączeniem z numerem alarmowym może być odpowiedzialna ogromna liczba zgłoszeń, do których dochodzi w ostatnich dniach przez szalejące w Polsce wichury.