Reklama

Bank pomysłów i duże wsparcie merytoryczne! Posiedzenie Rady Muzeum - Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie [VIDEO i FOTO]

13/05/2023 08:57

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Muzeum - Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, na którym wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady naukowej.

Udział w wydarzeniu wzięli m.in. Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Agata Puchalska – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grzegorz Palka – Burmistrz Nowogrodu.

- Bardzo ważny organizm wewnętrzny Skansenu, który będzie doradzał dyrektorowi, ale też samorządowi województwa jak działać, by uświetnić wygląd tego Skansenu, przywrócić mu należytą wartość (...) Ten obiekt zasługuje na bardzo poważną i merytoryczną Radę naukową - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Reklama

Juliusz Jakimowicz podkreślił istotną rolę Rady w funkcjonowaniu Muzeum - Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.

- Jest to wyjątkowy dzień dla Muzeum - Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika (...) Porozmawiamy o przyszłości tego Muzeum, mam nadzieję, że Rada będzie dużą pomocą w codziennym funkcjonowaniu (...) będzie to bank pomysłów i duże wsparcie merytoryczne dla mnie i dla mojej załogi - powiedział dyrektor Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Juliusz Jakimowicz.

Decyzją członków Rady Muzeum – Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, wybrano następujące prezydium Rady Skansenu Kurpiowskiego: przewodniczący - Bartosz Skaldawski, wiceprzewodniczący - Grzegorz Palka.

Reklama

Więcej w materiale wideo!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości