W sobotę (10.04) o godz. 8:41 mieszkańcy Łomży usłyszą dźwięk syren alarmowych.
- Będzie to związane z 81. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię i 11. rocznicą Katastrofy Smoleńskiej - przekazują miejscy urzęnicy. - Następnie przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży zostaną złożone kwiaty.
Uroczystość odbędzie się z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa i ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. O godz. 9:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odprawiona zostanie Msza św.
Źródło: UM Lomza