IMGW zapowiada, że będzie ślisko i alarmuje przed oblodzeniem.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem.
- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się miejscami także w dzień - informują synoptycy.
Alert zacznie obowiązywać w czwartek (8.12) wieczorem. Jego zakończenie zaplanowano na godz. 10:00 w piątek (9.12).