Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem, które dzisiejszego wieczora i najbliższej nocy pojawi się na drogach i chodnikach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem, które pojawi się w naszym województwie, w tym w Łomży i powiecie łomżyńskim.
- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C , temperatura minimalna przy gruncie od -2°C do -1°C - przekazuje Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to ostrzeżenie I stopnia ważne do wtorku (30.11) do godz. 9:00.