Bezpłatne eMPeKi w Łomży? Miasto zapewnia, że nie rezygnuje z tego pomysłu. Kiedy pojedziemy za darmo? "Termin nie jest jeszcze ustalony".
Rok temu miasto utrzymywało, że przymierza się do wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Łomży. Podany został nawet termin - 2023 r. Czy temat jest nadal aktualny?
Władze Łomży nie rezygnują z tego pomysłu. Darmowe przejazdy mają być dostępne dla posiadaczy Karty Łomżyniaka, która będzie przysługiwała mieszkańcom płacącym podatki w naszym mieście. A co z terminem?
- Termin nie jest jeszcze ustalony. Poinformujemy o tym w stosownym czasie. Jednocześnie należy pamiętać, że już teraz duża grupa osób może korzystać z bezpłatnych przejazdów. Są to m.in. uczniowie łomżyńskich szkół, dzieci i młodzież niepełnosprawna, ucząca się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe oraz opiekun przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej lub ośrodka rehabilitacji i z powrotem, a także osoby posiadające Łomżyńską Kartę Seniora na podstawie spersonalizowanej łomżyńskiej karty miejskiej. Przy różnych okazjach uruchamiane są też bezpłatne linie specjalne, np. w dniu Wszystkich Świętych czy Nocy Muzeów, jak również okresowo zwalniane z opłaty są kolejne grupy osób, np. z okazji Dnia Kobiet czy Europejskiego Dnia Bez Samochodu - wyjaśnia Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Reklama
W Łomży obecnie bilet jednorazowy normalny, na terenie miasta, kosztuje 2,60 zł (elektroniczny), 2,80 zł (papierowy).