Ponad 25 mln złotych zostanie spożytkowane na projekt aktywizacji społecznej i zawodowej blisko 700 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym na terenie województwa podlaskiego.
Liderem projektu jest miasto Łomża w kooperacji z powiatem zambrowskim, wysokomazowieckim, siemiatyckim, łomżyńskim, hajnowskim, miastem Kolno, gminą Boćki oraz Fundacją Forum Inicjatyw Rozwojowych. W ramach projektu wykorzystano istnienie Centrum Integracji Społecznej w Łomży, a także powstało sześć nowych oddziałów we współpracujących samorządach.
Głównym celem projektu jest zaktywizowanie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym m.in. osoby niepełnosprawne, bezrobotne i długotrwale bezrobotne mieszkające w województwie podlaskim.
Uczestnicy projektu mogą liczyć na warsztaty i szkolenia zawodowe. Każdy członek programu objęty będzie indywidualną ścieżką zatrudnienia socjalnego, przy jednoczesnym wsparciu doradców zawodowych czy terapeutów.
- W chwili obecnej została zrekrutowana grupa 180 osób, w tym 40 osób na terenie miasta Łomży - mówi zastępca Prezydenta, Andrzej Stypułkowski.
Zainteresowani uczestnictwem w projekcie już w kwietniu mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży na ul. Dwornej 23B, gdzie będzie przeprowadzany kolejny nabór.