Piątek to ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Dziś odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie odbierają świadectwa.
Wygląda na to, że alarmy o bombach i niebezpiecznych substancjach w szkołach stają się tradycją, więc nie mogło zabraknąć ich podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Jak przekazała nam Urszula Brulińska z KMP w Łomży, do sześciu szkół i jednej bursy wpłynęły maile, że na terenie obiektów znajdują się butle z gazem, które niedługo wybuchną. Tego typu wiadomości dotarły do: Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 1, „Mechaniaka”, „Wety”, szkół w Piątnicy i Jedwabnem oraz bursy szkolnej przy ul. Stacha Konwy w Łomży. Policjanci dotychczas nie ujawnili jednak żadnych niebezpiecznych ładunków.
Po bombowym zakończeniu roku uczniowie mogą rozpocząć długo wyczekiwane wakacje. Jeśli epidemia koronawirusa nie zmusi rządu do zmiany decyzji, wrócą do szkół pierwszego września.
/zdj. archiwum/