IMGW wydał kolejne ostrzeżenie przed niebezpiecznym zjawiskiem pogodowym.
Alert I stopnia dotyczy buz z gradem i będzie obowiązywał od godz. 11:00 dnia 21.06.2022 do godz. 19:00 dnia 21.06.2022.
- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.
Ostrzeżenie obejmuje powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 proc.
[AKTUALIZACJA] Synoptycy odwołali ostrzeżenie dla naszego regionu. Zjawisko nie wystąpi.