Reklama

Chcą odwołania radnego Kowalewskiego z funkcji przewodniczącego komisji

20/08/2019 12:59

Podczas najbliższej sesji grupa radnych zamierza przedstawić wniosek o odwołanie Tadeusza Kowalewskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury. - Przewodniczący podejmuje decyzje autorytarnie, kierując się przesłankami politycznymi, a nie merytorycznymi - czytamy w dokumencie.

Pod wnioskiem o odwołanie w drodze uchwały przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury i wybór innej osoby na tę funkcję podpisała się grupa ośmiu radnych. Dokument formalnie skierowany jest do przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży Jana Olszewskiego.  Według uzasadnienia przewodniczący Tadeusz Kowalewski "niewłaściwie wywiązuje się z powierzonej mu funkcji, a sposób prowadzenia przez niego obrad pozostawia wiele do życzenia".

- Przewodniczący podejmuje decyzje autorytarnie, kierując się przesłankami politycznymi, a nie merytorycznymi, jest stronniczy w prowadzeniu Komisji, a swoimi działaniami wprowadza chaos na posiedzeniach i destabilizuje pracę zarówno Komisji, jak i instytucji oświatowych. Dodatkowo w kwestiach dotyczących edukacji wchodzi w kompetencje, które należą bezpośrednio do Prezydenta Miasta, a nie Rady Miejskiej. - czytamy w piśmie skierowanym do przewodniczącego rady Jana Olszewskiego.

Reklama

Radni wskazują, że współpraca przewodniczącego komisji z jej członkami, jak też i z innymi radnymi jest ograniczona. Ich zdaniem niekorzystnie wpływa to na przepływ informacji wśród członków Rady i dynamikę jej prac. - Z uwagi na powyższe wskazujemy na utratę zaufania do Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury oraz wnioskujemy jak powyżej - czytamy.

Wniosek ma zostać przedstawiony podczas sesji. Został podpisany m.in. przez radnych zrzeszonych w klubach "prezydenckim" oraz Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości