Reklama

Cmentarze ponownie otwarte

03/11/2020 07:56

Od wtorku (3.11) ponownie otwarte są cmentarze. Rząd zdecydował o ich zamknięciu od 31 października do 2 listopada.

Decyzję o zamknięciu cmentarzy premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek 30 października.  Miało to pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa

"To nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu. Ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelujemy o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie. Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie możemy uczestniczyć we mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji" - czytaliśmy w wyjaśnieniach rządu.

Reklama

Na mocy piątkowego rozporządzenia Rady Ministrów od 31 października do 2 listopada wstęp na teren cmentarzy był zabroniony z wyjątkiem pogrzebów i czynności z nimi związanych.

Od dziś cmentarze ponownie są otwarte.

/zdj. archiwum/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości