Na oby łomżyńskich cmentarzach trwa istne oblężenie po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie nekropolii od soboty.
Na kilka godzin przed zamknięciem cmentarzy łomżanie i mieszkańcy regionu odwiedzają cmentarze. Drogi wokół obu łomżyńskich nekropolii są zatłoczone.
Dziś po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy od jutra do 2 listopada. Ma to pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa. Tuż po tej decyzji na cmentarze rzuciły się tłumy. Każdy chce odwiedzić grób bliskich przed zamknięciem nekropolii.
Bezpłatne "empeki" zostają
- W związku z kolejnymi obostrzeniami rządowymi i zamknięciu cmentarzy linia specjalna, która miała kursować w Dniu Wszystkich Świętych została odwołana. Tego dnia decyzją prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach – czytamy w komunikacie ratusza.