Opustoszały cmentarz, wymarła okolica i jedynie znicze pod zamkniętą bramą łomżyńskiej nekropolii. Gdyby nie „niepłochliwi”, którzy bezprawnie wchodzą remontowaną bramą przy kaplicy Śmiarowskich i furtką od strony biurowca MPEC-u, tylko jesienne liście na cmentarnych alejkach byłyby świadkami pustki, ciszy i spokoju.
- Od 31 października do 2 listopada nekropolie będą zamknięte – przekazał podczas zwołanej w piątek 30 października konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Wiele osób pomimo zakazu i grożących kar postanowiło odwiedzić nekropolie w dzień Wszystkich Świętych. Przy ul. Kopernika w Łomży otwarte były stoiska ze zniczami i kwiatami. Na teren najstarszej nekropolii w tej części kraju można jednak wejść boczną furtką tuż obok biurowca należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz bramą obok kaplicy Śmiarowskich.
Jutro będzie tak samo!
Zapraszamy do wirtualnego odwiedzenia cmentarza katedralnego przy ul. Kopernika w Łomży. Nagranie z lotu ptaka zostało wykonane przez Geodeta Łomża w dzień Wszystkich Świętych.