Reklama

Co czwarty PIT w Podlaskiem złożony bez udziału podatnika

19/05/2021 09:32

W województwie podlaskim 90 proc. deklaracji podatkowych za 2020 r. złożono elektronicznie, z tego ponad połowę przez usługę Twój e-PIT - wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. 124 tys. podlaskich podatników w ogóle nie zajrzało do swojego zeznania. 30 kwietnia ich zeznania zostały złożone automatycznie.

Z danych IAS wynika, że podczas tegorocznej kampanii PIT do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło łącznie 509 tys. zeznań PIT, z czego 457 tys. to zeznania złożone elektronicznie. 

"Elektroniczna forma składania PITów jest dominującym sposobem rozliczeń już od kilku lat. W tym roku można było to zrobić przy użyciu prostej w obsłudze usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym, w której to KAS przygotowała wstępnie wypełnione PITy większości podatników. Podatnicy mogli także korzystać z systemu e-Deklaracje, w którym sami od początku do końca wypełniali swoje zeznanie i przekazywali je elektronicznie do KAS. Oprócz wygody i bezpieczeństwa elektroniczna forma rozliczenia daje jeszcze jedną istotną korzyść -  przyspiesza zwrot nadpłaconego podatku. Urzędy skarbowe mają maksymalnie 45 dni na zwrot nadpłat z zeznań złożonych elektronicznie (w przypadku papierowych deklaracji jest to 90 dni)." - czytamy. 

Reklama

Dzięki usłudze Twój e-PIT 124 tys. podlaskich podatników nie musiało nic robić aby rozliczyć swoją deklarację.

"Tyle bowiem PITów zostało nocą 30 kwietnia automatycznie złożonych na podstawie rozliczeń przygotowanych w usłudze przez KAS. W zeszłym roku do swoich deklaracji nie zajrzało 100 tys. osób z naszego województwa"

Ze wstępnych podsumowań podlaskiej KAS wynika, że urzędy skarbowe w naszego województwa zwróciły już na konta podlaskich podatników blisko 300 mln zł nadpłat wykazanych w złożonych zeznaniach.

Reklama

dane: IAS Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości