O godz. 19 ma się rozpocząć w Łomży kolejny protest kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu za niezgodną z konstytucją. W związku z tym, że obowiązuje zakaz zgromadzeń, protest będzie miał oficjalnie formę spaceru.
W Łomży w piątek protestowano przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego na placu Niepodległości. Potem tłum przeszedł na Stary Rynek pod biuro posła Kołakowskiego, a potem pod biuro senatora Komorowskiego.
Dziś ponownie kobiety mają się spotkać na placu Niepodległości. Protest będzie miał formę spaceru, bo w zgromadzeniach może od dzisiaj uczestniczyć tylko 5 osób.
- Żarty się skończyły! Wychodzimy na ulicę, bo nie pozwalamy na odbieranie naszych praw przez katolickich fanatyków. Powiedzmy NIE głośno i wyraźnie – informują organizatorki.
Reklama