Początek majówki to czas wolny dla wielu osób. Aby uatrakcyjnić wszystkim spacerowiczom pobyt na Starym Rynku łomżyński magistrat uruchomi podświetlaną fontannę.
- Uruchomienie fontann na Starym Rynku oraz u zbiegu ulic Farnej i Długiej planowane jest 1 maja w zależności od warunków atmosferycznych – informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Dzień wcześniej, 30 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży wystartuje z fontanną na tzw. strzelnicy na os. Konstytucji 3-go Maja.
- Prace naprawcze prowadzone były przy fontannie w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Po ich zakończeniu została ona uruchomiona i już działa – zaznacza Łukasz Czech.
Reklama
Najwięcej emocji wzbudza fontanna na Starym Rynku. Będzie to jej drugi sezon. Jest największą atrakcją tego zrewitalizowanego miejsca. Będzie czynna codziennie, od rana do późnych godzin wieczornych.
Należy przypomnieć, że wodotrysk ma średnicę 9 metrów i ma kilka programów, dzięki którym można wybrać kolor i intensywność strumienia wody. W czasie świąt narodowych będzie świecił na biało-czerwono.