8 lutego wydane zostało ostrzeżenie hydrologiczne 3. stopnia dla zlewni Biebrzy. Prognozowane jest wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych.
- W związku z trwającym spływem wód opadowo-roztopowych w zlewni Biebrzy prognozuje się dalszy wzrost stanów wody przy przekroczonym stanie ostrzegawczym w Rajgrodzie na Jez. Rajgrodzkim i na Jegrzni. Możliwe jest przekroczenie stanu alarmowego w Harasimowiczach na Sidrze – informuje dyżurny synoptyk hydrolog Wawrzyniec Kruszewski.
Ostrzeżenie ma obowiązywać do godz. 15:00 dnia 9 lutego 2022 r. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 proc.
Narew:
Wodowskaz Strękowa Góra
Wodowskaz Wizna
Wodowskaz Piątnica
Wodowskaz Nowogród:
Biebrza:
Wodowskaz Burzyn
Wodowskaz Osowiec
Pisa:
Wodowskaz Dobrylas
Wodowskaz Ptaki
[AKTUALIZACJA] Ostrzeżenie zostało odwołane
zdj.IMGW