Reklama

Częste incydenty na piątnickich fortach. Policja mówi temu dość!

24/04/2024 08:00

Posterunek Policji w Piątnicy postanowił objąć zadaniem priorytetowym tereny Fortu nr I i III w Piątnicy. Funkcjonariusze zadecydowali o podjęciu swoich działań na podstawie informacji zebranych od mieszkańców oraz zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja postanowiła zareagować na łamanie zakazu spożywania alkoholu przez część mieszkańców oraz turystów zwiedzających forty w Piątnicy.

W następstwie spożywania alkoholu dochodzi również do zaśmiecania terenu. Ponadto w okresie wiosennym oraz jesiennym dochodzi również do wypalania traw na terenach fortów.

Popełnianie powyższych wykroczeń niesie za sobą zagrożenie bezpieczeństwa osób przebywających w tym rejonie, demoralizację osób małoletnich oraz zagrożenie pożarowe dla sąsiednich zabudowań.

Dzielnicowy Fortu nr I - sierżant sztabowy Zbigniew Puchała oraz dzielnicowy Fortu nr III - sierżant sztabowy Marcin Nowociński zapowiedzieli kontrole i obchody na podległych terenach służbowych. Systematyczna realizacja powyższego działania znacząco wpłynie na wzrost bezpieczeństwa osób odwiedzających teren zabytku, w tym turystów spoza gminy Piątnica oraz lokalnego społeczeństwa.

Reklama

Zadanie priorytetowe zostało wprowadzone życie w kwietniu i potrwa do października bieżącego roku.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 24/04/2024 08:00
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości