Synoptycy przewidują, że będziemy musieli zmierzyć się z marznącymi opadami. Pojawi się gołoledź. Przezroczysta warstwa lodu pokryje samochody, chodniki i drogi.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed marznącymi opadami, które pojawią się m.in. w Łomży i powiecie łomżyńskim. Opady miały nam towarzyszyć dziś do godz. 10:00, ale synoptycy przedłużyli ważność alertu do godz. 17:00.
- W ciągu najbliższych kilku godzin z południa na północ przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami opady te są marznące, powodujące gołoledź (zjawisko to notowane jest na stacjach meteorologicznych w Białymstoku i Suwałkach). Temperatura powietrza na wysokości 2 metrów, jak i przy gruncie wynosi od -2°C do 0°C i powoli rośnie, w godzinach popołudniowych powinna wzrosnąć powyżej 0°C skutecznie ograniczając ryzyko występowania gołoledzi. - informuje Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
[AKTUALIZACJA] Zjawisko zakończyło się. Ostrzeżenie zostało odwołane