Reklama

Duet Latyc ze swoim pierwszym utworem. Poznaj ich historię [VIDEO]

12/06/2024 16:48

Muzyka dla niektórych osób nie jest tylko pasją, ale całym życiem. Przedstawiamy łomżyńsko-ostrołęcki duet pn. Latyc. Założyli go dwaj młodzi utalentowani chłopcy. Zapraszamy do odsłuchu ich pierwszej piosenki i poznania muzycznej historii.

Nazwa tego duetu muzycznego wzięła się od nazwisk artystów Łada i Tyc - „Latyc”. 

Bartłomiej Tyc, pseudonim Tycu, gra na fortepianie oraz okazjonalnie na akordeonie. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w momencie, gdy tata kupił mu na 6 urodziny pierwszy keyboard. 

- Byłem  zachwycony i od razu zacząłem wydobywać z niego pierwsze dźwięki. Zaledwie po kilku godzinach  siedzenia przy elektrycznym instrumencie potrafiłem zagrać już proste melodie typu: Sto lat, Panie Janie itd. Wszystko za sprawą tego, że posiadam, SŁUCH ABSOLUTNY, o czym wcześniej nie miałem bladego pojęcia. Jest to bardzo rzadka umiejętność wspomagająca o wiele szybsze zrozumienie muzyki - zwierza się Bartek.

Paweł Łada, pseudonim Łada, gra na gitarze, puzonie, a okazjonalnie także na fortepianie. Gitarę uważa za swój główny instrument. Nazywa ją nawet swoją kolebką muzyczną, bo od niej właśnie wszystko się zaczęło.

- Kocham ten instrument ze względu na jego uniwersalizm, pasuje niemalże do każdego gatunku muzycznego, jaki  powstał. Może ona być instrumentem solowym, jak i akompaniującym - mówi Paweł.

Ci młodzi twórcy już od dziecka bardzo interesowali się muzyką. Stała się ona ich ogromną pasją i pomysłem na życie. Przypadkowo w tym samym roku (2019) Bartek i Paweł zapisali się do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II  stopnia im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce. 

- Poznaliśmy się w szkole muzycznej i już na pierwszych  zajęciach zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Szybko znaleźliśmy wspólne tematy i mieliśmy  wrażenie, że nadajemy na tych samych falach, i obydwaj oczekiwaliśmy tego samego od życia. Mimo ukończenia szkoły muzycznej w zeszłym roku, posiadamy ogromny sentyment do tego miejsca. W  porównaniu do szkoły średniej, szkoła muzyczna to zupełnie co innego, ponieważ spędzaliśmy tam czas i wszystkie godziny z własnej woli i chęci. Przede wszystkim muzyka jest naszą pasją i mamy pewność, że  chcemy poświęcić jej życie - zgodnie przyznają młodzi artyści. 

Podczas uczęszczania do szkoły muzycznej, Bartek i Paweł analizowali wszystkie gatunki muzyczne i rozmyślali, w jaką stronę chcieliby pójść. Oczywiście chodziło im wtedy o produkcję własnej muzyki. Kilka dni przed ukończeniem szkoły muzycznej podjęli dość odważną decyzję, jaką było niezamykanie się w danym gatunku, tylko tworzenie piosenek w różnorodnym formacie, z zachowaniem swojego stylu. 

- Produkcja naszych utworów charakteryzuje się występującym śpiewem w tak zwanej HARMONII gdzie linia melodyczna rozdziela się na dwa głosy tworząc współbrzmienie - wyjaśniają młodzi twórcy.

Pierwszy utwór Pawła i Bartka - "ZE MNĄ TAŃCZ” powstał na podstawie historii miłosnej jednego z nich. 

- Przekazaliśmy tam dosłownie całokształt tej historii. Utwór przenosi słuchacza w świat niedoszłej miłości. Opowiada historię dwojga ludzi, których drogi się skrzyżowały, lecz mimo wzajemnego zauroczenia, ich miłość nigdy nie miała szansy w pełni się rozwinąć. To piękna opowieść o ulotnych chwilach, niespełnionych marzeniach i melancholii, która towarzyszy nam w chwilach wspomnień - przekazują artyści.

Duet Latyc ma w planach nagranie kolejnych utworów. Już 30 czerwca będzie miała miejsce premiera ich kolejnej piosenki pod tytułem „Odpowiedni czas”. Będzie to w klubowym stylu. 

Bartek i Paweł nie chcą stać w miejscu. Chcą się ciągle rozwijać. Pragną, by słuchacz utożsamiał się z ich muzyką, stąd też są otwarci na wielobarwne brzmienie. Zapraszamy do wysłuchania ich krążącego już w sieci utworu oraz do systematycznego odwiedzania ich kanału.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/06/2024 21:34
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości