Jutro przy okazji Dnia Kobiet w wielu polskich miastach organizowane będą wydarzenia w ramach akcji "Dzień kobiet bez kompromisów". W Łomży kobiety spotkają się przy pl. Niepodległości.
Podczas jutrzejszej akcji być zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję, podpisy pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi kierowanymi do samorządów - o dofinansowanie procedury in vitro, szczepień przeciwko HPV, gabinetów ginekologicznych bez klauzuli religijnej i dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, przeciw drastycznym treściom w przestrzeni publicznej oraz w sprawie zmiany nazw ulic, w tym na place i ronda Praw Kobiet.
W Łomży działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały wydarzenie o godz. 18 na placu Niepodległości.
"Spotkajmy się, pogadajmy, poświętujmy! Weźcie maseczki, dobre nastroje i długopisy! Muzyka i transparenty mile widziane!"