Reklama

"Ekologia za sadzonkę". Chętnych nie brakowało [VIDEO i FOTO]

23/04/2021 07:34

Mnóstwo surowców wtórnych przynieśli mieszkańcy naszego miasta, którzy przyłączyli się do proekologicznej akcji organizowanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży. W zamian makulaturę, butelki, puszki i baterie można było otrzymać sadzonki lub naturalny nawóz.

Akcja "Ekologia za sadzonkę" prowadzona była na parkingu przy Parku Wodnym w Łomży. Pracownicy miejskiego ZGO przygotowali mnóstwo sadzonek kolorowych kwiatów oraz drzew, które chętnie wybierane były przez mieszkańców naszego miasta - wystarczyło przynieść ze sobą minimum 3 kilogramy makulatury, 10 plastikowych butelek, 2 kg baterii lub 2 kg aluminiowych puszek. Przygotowane sadzonki rozeszły się błyskawicznie.

Za surowce wtórne można było otrzymać również produkowany w Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Łomży organiczny środek poprawiający właściwości gleby - "Łomżyniaczek". Wytwarzany jest on z frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł, w których skład wchodzą m.in. rozdrobnione liście, gałęzie i trawa odbierana z terenów zieleni miejskiej oraz z gospodarstw domowych przez co produkt posiada wartościowe i przydatne dla środowiska właściwości.

Reklama

Więcej w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości