W Łomży po raz kolejny zorganizowana została akcja „Ekologia za sadzonkę”. W zamian za odpady można było otrzymać sadzonki wiosennych i letnich kwiatów.
22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Łomży po raz kolejny można było wziąć udział w akcji „Ekologia za sadzonkę”. Chętni mieszkańcy, w zamian za przyniesione odpady, mogli otrzymać sadzonki wiosennych i letnich kwiatów.
- Edycja letnia obfituje w kwiaty doniczkowe i ogrodowe, natomiast w akcji jesiennej główną rolę grają drzewa i krzewy - tłumaczy Krzysztof Kotowski, kierownik PSZOK.
Aby otrzymać sadzonki, wystarczyło zjawić się na parkingu przy Parku Wodnym mając 5 kilogramów makulatury, 20 zgniecionych plastikowych butelek, 2 kilogramy puszek lub 3 kilogramy baterii. Chętnych nie brakowało!
Więcej w materiale VIDEO