Reklama

"Ekonomik" Złotą Szkołą NBP

01/07/2021 12:00

Praca uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży znalazła się w gronie najwyżej ocenionych prac konkursowych przez komisję I edycji konkursu Narodowego Banku Polskiego. Dzięki temu łomżyńska placówka może poszczycić się zaszczytnym tytułem „Złotej Szkoły NBP”.

W ramach I edycji konkursu, którego temat przewodni to "Giganci finansów osobistych", reprezentujący szkołę uczniowie z kl. 2TBp: Bartosz Demby, Bartłomiej Krajewski, Marcin Sokalski, Marcin Urbanowski i Krystian Zawalich musieli opracować trzy zadania konkursowe:

  • Zadanie pt. "Spotkanie z ekspertem"
  • Zadanie pt. "Lekcja z ekonomią"
  • Zadanie pt. "Debata szkolna"

W ich realizacji uczniom towarzyszyli nauczyciele szkoły oraz eksperci:

  • Maciej Powichrowski - szkolny koordynator projektu, wspierający drużynę w realizacji projektu, prowadzący debatę szkolną;
  • Monika Bukowska - nauczyciel uczestniczący w realizacji zadania "Lekcja z ekonomią", wspierający drużynę w realizacji projektu;
  • dr Magdalena Forfa (ekspert z dziedziny finansów, PWSIiP Łomża).

Pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne, dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców, jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce oraz zasięg i poziom zaangażowania odbiorców przyczyniły się do zdobycia zaszczytnego tytułu.

Ideą przewodnią konkursu „Złote szkoły NBP” było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

Źródło: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości