Reklama

Europoseł PiS Krzysztof Jurgiel został patronem mostu na Narwi [FOTO]

30/10/2023 14:08

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, a także były minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel został patronem mostu na Narwi. O "niecodziennej uroczystości" poinformował w mediach społecznościowych.

Od soboty, 28 października, europoseł Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Jurgiel jest oficjalnym patronem mostu na Narwi w miejscowości Łaś Toczyłowo znajdującej się w gminie Zawady. Krzysztof Jurgiel pełnił funkcję prezydenta Białegostoku w latach 1995-1998. Był również ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

Most na Narwi został zburzony, a na jego miejscu postawiono nowy, miało to miejsce w 2019 roku. Dopiero po czterech latach postanowiono nadać mu nazwę. Środki na jego budowę pochodzą z rezerwy celowej, której dysponentem był minister spraw wewnętrznych i administracji. Zdaniem Krzysztofa Jurgiela, mieszkańcy, w taki właśnie sposób postanowili podziękować za jego wsparcie. 

Reklama

- W sobotę z moją żoną Krysią uczestniczyliśmy w niecodziennej uroczystości. Most na rzece Narwi, w miejscowości Łaś Toczyłowo w Gminie Zawady otrzymał imię Krzysztofa Jurgiela. Mieszkańcy, w taki właśnie sposób postanowili podziękować za moje wsparcie w rozwiązaniu problemu komunikacyjnego w gminie. Ponadto razem z władzami gminy i mieszkańcami, uroczyście otworzyliśmy drogę w miejscowości Targonie Wielkie - informuje Krzysztof Jurgiel w mediach społecznościowych.

źródło: Onet/ oprac. mylomza.pl
źródło zdjęć: facebook.com/krzysztof.jurgiel
mapa: screen google.com/maps

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości