Pierwszy dzień 35. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Walizka” już za nami. Swoje umiejętności zaprezentowały m.in. grupy teatralne z Włoch i Kolumbii. Co nas jeszcze czeka?
W Łomży trwa 35. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka".
Do tej pory mieszkańcy miasta i okolic obejrzeli “Kopciuszka” w wykonaniu Zaches Teatro z Włoch, “Ścianę z widokiem” polskiej Grupy Coincidentia czy “A shadow of jaguar” Companii Mohan Machin z Kolumbii. Natomiast na placu katedralnym wystąpiła włoska Compagnia Degli Sbuffi.
Nie brakowało także osób, które chciały zobaczyć wystawę Przemysława Karwowskiego w Galerii “Pod Arkadami”.
Natomiast w piątek (10.06) wystąpią Teatr Lalek Guliwer, Teatr „Baj Pomorski”, Bence Sarkadi oraz Theater des Lachens. Natomiast w ramach wydarzeń towarzyszących zobaczymy Teatr Pinezka ze spektaklem “Epidemia śmiechu” (ul. Długa) oraz Teatr Biuro Podróży z przedstawieniem "Eurydyka" (parking przy Parku Wodnym).
Zobacz też: "Walizka" po raz 35. w Łomży. Przed nami 4 teatralne dni [FOTO]
Fot. Marcin Kossakowski