#wspierajnieoceniaj - to hasło nowego projektu realizowanego przez Finalistki Miss Ziemi Łomżyńskiej razem z Fundacją Anny Rytel. Celem działań jest przeciwdziałanie hejtowi, brakowi zrozumienia oraz obojętności ze strony drugiego człowieka.
Wczoraj, razem z pomysłodawczynią oraz założycielką Fundacji - Anną Rytel, a jednocześnie wieloletnim partnerem konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej, po raz pierwszy w historii konkursu finalistki podjęły się realizacji niezwykłego projektu, który pozwoli otworzyć oczy na jednej z większych problemów dzisiejszego społeczeństwa.
- Pragniemy wyjść poza schematy i chcemy wspólnie pokazać, że to my sami wielokrotnie jesteśmy reżyserami życiowych zdarzeń i sytuacji, a nierzadko również losu drugiego człowieka - informują finalistki konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej. - Każdy z nas w swoim życiu doświadczył hejtu bezpośrednio bądź był świadkiem sytuacji kiedy to inna osoba padła jego ofiarą. W pierwszym przypadku w obliczu nasilającej się „nagonki” często sami przestajemy sobie radzić z presją otoczenia. W drugim, w obawie przed reakcją środowiska - niejednokrotnie udajemy, że nie widzimy problemu, który jest obok. Zarówno jedno jak i drugie obciąża psychikę i z czasem może powodować trwały uszczerbek na jej kondycji, a w efekcie końcowym, również na kondycji zdrowia fizycznego.
Reklama
Finalistki zachęcają do śledzenia projektu.
Będzie szczerze, mocno i z przekazem, a zwłaszcza z nadzieją na to, że uda nam się zobrazować ogromny problem i przynajmniej w niewielkim stopniu mu przeciwdziałać - czytamy.
Fot. Paweł Wądołowski