Inscenizacja bitwy, koncerty, warsztaty, mobilna gra terenowa - FORToMANIA 2 w Piątnicy wzbudziła spore zainteresowanie.
W niedzielę (24.07) w Piątnicy upamiętniona została 102. rocznica zwycięskiej bitwy o forty w wojnie polsko – bolszewickiej. Inscenizację na terenie Fortu III przygotowała i wykonała Grupa Historyczno - Edukacyjna „Szare Szeregi.
W ramach wydarzenia FORToMANIA 2 organizatorzy zaproponowali również Piknik Forteczny. Wystąpiły m.in. zespoły: Chemlon ze Słowacji, Piątniczanie, Tutorial czy Zarażeni Folkiem.
Zainteresowani obejrzeli wystawę replik pojazdów wojskowych i wzięli udział w warsztatach historyczno - edukacyjnych, folkowych oraz plastycznych.
Nie zabrakło również stoisk służb mundurowych i tych z produktami regionalnymi.
Podczas pikniku swoją premierę miała także pierwsza w naszym regionie mobilna gra terenowa pn. „Gra o cud nad Narwią – Forty 1920”, która swoją tematyką objęła zagadnienia historyczne związane z Twierdzą Łomża oraz walkami polsko - bolszewickimi z 1920 roku. Trasa gry liczyła ok. 3 km. Rozmieszczono na niej 60 checkpointów.