Po raz kolejny prace uczniów SP2 zostały docenione w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "S.O.S dla bezdomnych kotów!". Zdjęcia uczniów "Dwójki" konkurowały z pracami starszej młodzieży z województwa podlaskiego.
Uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "S.O.S dla bezdomnych kotów!" odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, dwa dni przed obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Oliwier Siedler, uczeń klasy IVa. Komisja zakwalifikowała również kilka prac na pokonkursową wystawę. Znajdą się tam fotografie Magdaleny Duchnowskiej z klasy IVa, Julli Dąbrowskiej z klasy Va, Magdaleny Maciejewskiej z klasy VIa, Sebastiana Rogowskiego z klasy VIIb oraz Oliwii Srzeleckiej z klasy VIIIa. Czternaście prac uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 będzie można obejrzeć na wystawie w białostockim MDK.
Coroczny konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt, a w szczególności kotów.