Ze względu na sytuację epidemiczną, przełożona została gala nagrodzenia zwycięzców konkursu „Łomżyński Społecznik Roku 2020” i „Łomżyńska Inicjatywa Roku 2020” - informuje Urząd Miejski w Łomży. Uroczyste spotkanie odbędzie się w przyszłym roku.
Gala Społecznika jest okazją do podziękowania mieszkańcom Łomży – kandydatom zgłoszonym do nagrody - za ich społeczną pracę. Zwycięzcy otrzymują statuetki i nagrody finansowe, a wyróżnieni – pamiątkowe grawertony. Gala zawsze odbywa się w okolicy obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (5.12). W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wydarzenie nie może zostać zorganizowane w tym czasie.
"W tegorocznym naborze do konkursu, który miał miejsce w październiku, do Urzędu Miejskiego wpłynęło 15 zgłoszeń kandydatów w trzech kategoriach: Łomżyński Społecznik Roku, Łomżyński Społecznik Roku do lat 20, Łomżyńska Inicjatywa Roku. Kapitułę konkursu stanowiła Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego i to ona przeanalizowała wszystkie kandydatury. Stworzoną przez siebie listę zwycięzców i wyróżnionych rekomendowała Prezydentowi Miasta" - informują miejscy urzędnicy.
Reklama
Ostatecznego zatwierdzenia wyników konkursu dokonał prezydent Mariusz Chrzanowski. Laureatów mamy poznać na początku 2021 roku.
Źródło: UM Lomza/mylomza