Reklama

Gang Słodziaków z Łomży nagrodzony [FOTO]

18/12/2019 09:29

Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane przez drugoklasistów z SP Nr 1 Łomży zostało wyróżnione ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć "Biedronka" w ramach akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". W konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 podstawówek z całej Polski. Jego celem było zaszczepianie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne.

Uczniowie klasy IIa z  SP Nr 1 pod kierunkiem wychowawczyni  Joanny Kossakowskiej wspólnie wykonali dekorację z materiałów, które nadają się do recyklingu, uczyli się zasad segregowania odpadów i włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wykorzystując w tym celu opowiadania o przygodach Słodziaków. Dodatkowo, codziennie w domu czytali wybrane przez siebie książki.

Przesyłka z nagrodami nadeszła kilka dni przed Świętami, a dzieci spotkały się ze Słodziakami pod choinką. Nagrody ufundowane przez organizatora wręczyły: Krystyna Kamińska i Bożena Bagińska, które wcieliły się w rolę Mikołajów. Do uczniów "Jedynki" trafiły dyplomy, książki o przygodach Słodziaków, pluszaki, zestawy długopisów i ekologiczne broszurki.

Reklama

- Upominki sprawiły dzieciom dużo radości, ale równie ważny jest fakt, że wspólnymi siłami stworzyły ciekawą pracę i przekonały się, że można stworzyć "coś z niczego". Mamy również nadzieję, że wszystkie doświadczenia z udziału w akcji zainspirują dzieci do dbania o najbliższe środowisko i rozwiną pasję do czytania książek - przekazuje Joanna Kossakowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP1 w Łomży.

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości