W dzień nawet 33°C, w nocy do 19°C - synoptycy ostrzegają przed falą upałów. Pojawił się alert II stopnia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed upałem.
Gorąco będzie niemal przez cały tydzień (27.06-1.07).
- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w poniedziałek (27.06) od 29°C do 31°C, w kolejne dni od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 19°C - podaje IMGW.
Jest to alert II stopnia. Synoptycy podkreślają jednocześnie, że ostrzeżenie może być kontynuowane.