W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży odbył się drugi turniej eliminacyjny Kinder Joy of moving w kategorii singli dziewcząt. Wśród 18 młodych siatkarek z: Łomży, Wasilkowa i Zambrowa świetnie zaprezentowała się Hanna Szabłowska.
Zawodniczka uczęszczająca do II klasy i występująca w UKS-ie Jedynka wywalczyła awans do półfinału mistrzostw województwa Kinder Joy of moving.
- Są to nasze pierwsze kroki w rozgrywkach singli i ogromnie cieszymy się z tego awansu. Mimo, że Hania rywalizowała ze starszymi koleżankami, pokazała się z bardzo dobrej strony - trener Jacek Kicała.
W pierwszym turnieju pechowy bilans małych punktów zatrzymał ją tuż przed finałem. W drugim rozegrała siedem meczów i poniosła zaledwie jedna porażkę. Suma punktów z obu turniejów dała Hani zasłużoną przepustkę do kolejnego etapu!
- Hania jak na swój wiek jest ułożona technicznie. Ładnie odbija piłkę sposobem górnym i dolnym, poprawnie porusza się po boisku i ma kąśliwą zagrywkę. Jako jedyna na tym etapie zagrywała sposobem górnym, co dało jej sporą ilość punktów. I choć od kilku dziewcząt była słabsza fizycznie to nadrabiała boiskową mądrością - dodaje Kicała.
Wielkie brawa i trzymamy kciuki za turniej półfinałowy, który wkrótce odbędzie się w Białymstoku.