Reklama

Hanna Waniewska odwołana z funkcji dyrektora łomżyńskiego pogotowia

17/07/2019 14:43

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o odwołaniu Hanny Bożeny Waniewskiej ze stanowiska Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację potwierdziła Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Zarząd Województwa Podlaskiego w dniu 17 lipca br. podjął decyzję o odwołaniu pani Hanny Bożeny Waniewskiej ze stanowiska Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży.

W 2018 roku nastąpiło pogorszenie sytuacji finansowej WSPR w Łomży, na którą wpływ miały różne czynniki, w tym brak ze strony Pani Dyrektor skutecznych działań, które w ocenie Zarządu Województwa, zapobiegłyby w przyszłości dalszemu pogarszaniu się sytuacji finansowej zakładu. - informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska. 

Reklama

Hanna Waniewska po raz pierwszy na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży powołana została w 2012 roku. W 2018 roku zakończył się czas jej kadencji, stąd zarząd województwa zdecydował o przeprowadzeniu konkursu. W pierwszym, ogłoszonym 8 października, wpłynęła tylko jedna oferta, konieczne było zatem przeprowadzenie kolejnego postępowania. W wyniku drugiego podejścia, Hanna Waniewska po raz kolejny została dyrektorem WSPR. Jej kadencja rozpoczęła się 29 listopada i miała trwać przez najbliższe 6 lat, czyli do 28 listopada 2024 roku.

Hanna Waniewska pracowała wcześniej w Narodowym Funduszu Zdrowia i Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W październikowych wyborach samorządowych ubiegała się o mandat radnej w łomżyńskiej Radzie Miejskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości