Reklama

II edycja Polskiego Ładu. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki [VIDEO i FOTO]

01/06/2022 13:05

Włodarze z naszego powiatu odebrali symboliczne czeki z kwotami, które zostały przyznane na takie inwestycje jak remonty dróg, budowa przedszkola, czy rewitalizacja urzędu gminy . To środki z II rozdania w ramach Polskiego Ładu.

W środę (1.06) włodarze z samorządów powiatu łomżyńskiego odebrali symboliczne czeki z kwotami na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach II rozdania z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dofinansowanie trafi do Łomży oraz 9 gmin: Piątnica, Łomża, Zbójna, Śniadowo, Miastkowo, Jedwabne, Przytuły, Wizna oraz Nowogród.

Środki przyznano także starostwu powiatowemu. 

Łomża wybuduje Przedszkole Publiczne nr 5. Miasto otrzymało 12 750 000,00 zł dofinansowania. Ma być ono oddane do użytkowania w 2024 r. Więcej:

Reklama

- To bardzo ważne środki, dlatego, że jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. A widzimy, że potrzeba w naszym mieście nowych miejsc przedszkolnych i żłobkowych. W ramach tych środków uda nam się utworzyć 7 oddziałów przedszkolnych. 75 dzieciaczków będzie mogło uczęszczać do nowo wybudowanego Przedszkola Publicznego nr 5 oraz powstanie 40 miejsc żłobkowych - wylicza prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Natomiast powiat łomżyński przeznaczy dokładnie 15 865 000,00 zł na modernizację dróg.

Reklama

- Jeśli chodzi o inwestycje na drogach, to zamierzamy zmodernizować i przebudować ponad 11 km dróg na terenie gminy Zbójna, gminy Miastkowo, gminy Jedwabne i gminy Wizna, a także chcemy zakupić najbardziej potrzebny, niezbędny sprzęt do utrzymania dróg, który trafi do naszego zarządu dróg powiatowych - wyjaśnia starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Stan dróg chce poprawić także gmina Nowogród.

- Gmina Nowogród i samo miasto Nowogród sięga korzeniami setek lat wstecz. Ostatnie lata sprawiły, że rozwój Nowogrodu coraz bardziej się rozszerza, zwiększa. Czasy wojny sprawiły, że Nowogród był całkowicie zniszczony i od wojny na dobrą sprawę inwestycje drogowe w samym mieście do tej pory stały. Polski Ład, jak również Fundusz Dróg Samorządowych sprawiają, że infrastruktura drogowa zaczyna się poprawiać - mówi Grzegorz Andrzej Palka, burmistrz Nowogrodu. 

Reklama

Z kolei Gmina Śniadowo zrewitalizuje i przebuduje swoją siedzibę. 

- Gmina Śniadowo te pieniądze przeznaczy na inwestycję długo wyczekiwaną. Tym razem nie drogową. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na przygotowanie projektu przebudowy, rewitalizacji, istniejącego budynku urzędu gminy Śniadowo wraz z jego rozbudową, jak również dostosowaniem tego budynku dla osób niepełnosprawnych. Całość zadania opiewa na kwotę prawie 7 mln. Dofinansowanie pokrywa 80% zadania - przyznaje Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo. 

Reklama

Więcej w naszym materiale VIDEO.

Zobacz też: 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości