To już ostatnie dni i ostatnie godziny kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich. Dziś (9.07) Łomżę odwiedził Jarosław Gowin, prezes "Porozumienia", który wyraził poparcie dla ubiegającego się o reelekcję obecnego prezydenta.
Tym razem to szef "Porozumienia" zorganizował konferencję prasową w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z ul. Farną. Dokładnie w tym miejscu kilka dni wcześniej zebrały się osoby związane ze sztabem Rafała Trzaskowskiego.
- My jako "Porozumienie", część obozu Zjednoczonej Prawicy, od samego początku jednoznacznie popieraliśmy kandydaturę pana prezydenta Andrzeja Dudy - mówił dziś w centrum miasta Jarosław Gowin.
Gowin zaznaczył, że działacze "Porozumienia" zebrali 100 tysięcy podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy, zorganizowali 1000 spotkań i wieców na terenie całej Polski, a w 100 miejscach prezes "Porozumienia" pojawił się osobiście.
Zdaniem Gowina wszystkie instytucje państwowe powinny skoncentrować się teraz na życiu i zdrowiu Polaków, a także na walce o uratowanie jak największej liczby miejsc pracy oraz firm. "Wybór Andrzeja Dudy gwarantuje 3 lata stabilności".
- Wybór Rafała Trzaskowskiego oznaczałby, że do końca rządów Zjednoczonej Prawicy, a przecież rządzić będziemy co najmniej do roku 2023, ośrodek rządowy i ośrodek prezydencki byłyby ze sobą w nieustannym konflikcie - mówił Gowin. - W interesie Polski jest kontynuacja prezydentury Andrzeja Dudy i chcieliśmy prosić wszystkie osoby niezdecydowane, wszystkich wyborców tych kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, zwłaszcza wyborców Konfederacji i wyborców Koalicji Polskiej o to, aby w drugiej turze poparli Andrzeja Dudę, jako prezydenta gwarantującego z jednej strony stabilność, a z drugiej strony rozwój Polski.
Reklama
Wicewojewoda Marcin Sekściński zaznaczał, że Andrzej Duda od początku był i jest kandydatem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Zachęcał wszystkich, aby w drugiej turze wyborów oddać głos na "najlepszego kandydata - Andrzeja Dudę"