Trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia wyniosła wysokość odprawy byłego już dyrektora. Jarosław Pokoleńczuk odszedł z funkcji 31 grudnia 2024 roku ze względu na zły stan zdrowia.
Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu odprawy Jarosławowi Pokoleńczukowi, który do końca roku 2024 był dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Władze wojewódzkie przyznały mu trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia.
Jarosław Pokoleńczuk Szpitalem Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego kierował od 2020 roku. Na jesieni minionego roku podjął decyzję o rezygnacji ze względu na zły stan zdrowia. Informowaliśmy o tym poniżej.
W ostatnich tygodniach swojej pracy Jarosław Pokoleńczuk został uhonorowany przez Zarząd Województwa Podlaskiego nagrodą jubileuszową za 30 lat pracy, otrzymując równowartość 150% miesięcznego wynagrodzenia. Teraz dostanie jeszcze trzykrotność pensji z uwagi na wysokość odprawy.
Obecnie szpitalem zarządza Joanna Chilińska, która pełni obowiązku dyrektora placówki.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy Joanna Chilińska obejmuje obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala. W 2020 roku, w trakcie pandemii COVID-19, przez niespełna dwa miesiące pełniła tę funkcję, jednak w wyniku kontrowersyjnej decyzji wojewody, przekształcającej placówkę w jednoimienny szpital zakaźny, zdecydowała się podać do dymisji.
Trwają przygotowania do wyboru nowego dyrektora szpitala. Władze wojewódzkie wybrały już komisję konkursową, ale sam termin konkursu nie został jeszcze wyznaczony.
fot. Wrota Podlasia