Reklama

Jechał po piwo motorowerem mając ponad 2 promile

09/05/2023 12:52

Zatrzymano mężczyznę, który jechał motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami 53-latek powiedział, że "jechał do sklepu po piwo, bo chciało mu się pić." Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę motoroweru, który podczas jazdy wyraźnie nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Z relacji funkcjonariuszy dowiadujemy się, że odór alkoholowy od mężczyzny był wyraźnie wyczuwalny. Do zatrzymania pijanego 53-latka doszło w gminie Turośl.

- Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma też uprawnień do kierowania pojazdami - informuje KPP Kolno

Reklama

Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że uprawnienia do kierowania pojazdami zostały cofnięte ze względu na wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 

Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna podał powód jego decyzji o prowadzeniu motoroweru.

- (...) powiedział, że "jechał do sklepu po piwo, bo chciało mu się pić." - relacjonują policjanci

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KPP Kolno

zdj. główne: Pixabay

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości