Reklama

Józef Babiel z Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

19/03/2026 08:38

Nagroda była uznaniem za szczególny dorobek laureata w ochronie dziedzictwa narodowego poprzez organizację corocznych kwest na rzecz ratowania architektury cmentarnej na zabytkowej nekropolii w Łomży, a także działalność wydawniczą.

Jak przekazało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, prezes Zarządu Głównego TPZŁ Józef Babiel otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister Marta Cienkowska doceniła wkład laureata w ochronę dziedzictwa narodowego. TPZŁ rokrocznie organizuje kwestę na rzecz ochrony zabytków cmentarnych na zabytkowej nekropolii przy ulicy Kopernika.

Jednocześnie doceniono jego rolę w działalności na rzecz ocalenia przeszłości Łomży i Ziemi Łomżyńskiej, wyrażającej się w działalności wydawniczej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Reklama

Laureat nie krył satysfakcji i zaskoczenia z nagrody.

- Jest i zaskoczenie i satysfakcja. Nie spodziewałem się, że jestem w kręgu osób predysponowanych do tej nagrody- powiedział Józef Babiel wskazując, że nagroda to docenienie pracy całego towarzystwa- to jest nagroda kierowana osobowo ale pracowało na nią duże grono ludzi.

Józef Babiel podkreślił przy tym, że choć nie robi nic dla nagród to jest to dodatkowa motywacja i zobowiązanie, aby dalej działać na rzecz dobra ogółu.

Z informacji przekazanych przez towarzystwo wynika, że wniosek o uhonorowanie Józefa Babiela złożyła m.in. posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.

Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości